Rektörümüz Prof. Dr. Cumhur ÇÖKMÜŞ’ün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Rektörümüz Prof. Dr. Cumhur ÇÖKMÜŞ’ün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı Tarihi boyunca çoğunlukla dış mihrakların yönlendirilmesi ve yerli iş birlikçilerin ihaneti ile birçok kez darbe ve kalkışma girişimlerine sahne olan ülkemizde 15 Temmuz 2016 gecesi yaşananların üstünden dört yıl geçti. Ama o gece yaşananlar hafızalarımızda hep taze. Unutmadık ve unutturmayacağız.

15 Temmuz kalkışması bizlere aklı doğrudan dış güçler tarafından kontrol edilen ve yönetilen, dini inançlarımızı istismar eden FETÖ’nün gerçek yüzünü görmemize vesile olmuş, ülkemiz bir uçurumun eşiğinden dönmüştür.

Türkiye Cumhuriyeti’nin gelişmesinin önünü kesmek ve yavaşlatmak isteyenleri ile dünya üzerindeki ülkemizin hak ettiği yeri almasını hazmedemeyenlerin kuklası olan işbirlikçiler, o kara gecede devletimize ve kendi vatandaşlarımıza silah doğrultmuş, yalnızca ülke yönetimine değil ülkenin geleceğine de darbe vurmanın planlarını yapmıştır.

Yıllarca yüzlerini gizleyerek ülkemizin bütün imkânlarından yararlanan FETÖ’cülerin ilk hedefi olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın o gece verdiği güven ve güçle şahlanan aziz milletimiz, kadın, erkek, çoluk çocuk hep birlikte tarihinden aldığı iman gücüyle ayağa kalkmasını ve hainlere karşı göğsünü siper etmesini bilmiş, böylece nesiller boyu hatırlanacak önemli bir zafere imza atmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atataürk’ün ifade ettiği gibi ‘’fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin yetiştirilmesi hedefinin’’ dışında belirli güç ve odaklara hizmet eden ve en hassas vazgeçilmezlerimizden olan dini araç olarak kullanan FETÖ terör örgütü yaptığı bu hain saldırı ile bizleri bu ve benzeri olaylar konusunda daha bilinçli ve uyanık olmamamıza vesile olmuş,17nci Türk Devletinin devamlılığı sağlanmıştır.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle, yaşadığımız kutsal topraklarda şanlı bayrağımızın dalgalanması ve ezan seslerinin susmaması için canını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, 15 Temmuz’da destan yazan tüm kahramanlarımıza ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.