Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyemiz Dr. Sündüs Erbaş Çakmak “UNESCO-L’Oréal Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursunu” Kazandı

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyemiz Dr. Sündüs Erbaş Çakmak, ülkemizde genç bilim kadınlarına verilen en önemli ödüllerden olan “UNESCO-L’Oréal Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursunu” kazandı.

 

Malzeme bilimleri alanında yaptığı çalışmalarla ödüle layık görülen Dr. Öğr. Üyesi Sündüs Erbaş Çakmak’ın aralarında Science, Chemical Society Reviews, Journal of the American Chemical Society (JACS),Chemical Reviews ve Angewandte Chemie International Edition gibi Dünya’nın önde gelen ve oldukça yüksek akademik prestije sahip dergilerinde moleküler makinalar, moleküler mantık kapıları ve fotodinamik terapi üzerine yayınladığı bilimsel çalışmaları bulunuyor.

 

UNESCO-L'OREAL ortaklığında uluslararası "For Women In Science" programının bir uzantısı olan "Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları" ulusal programı, 2003 yılından itibaren Türkiye'de başarı ile yürütülüyor. UNESCO Milli Komisyonu ve L'OREAL Türkiye işbirliği ile ülkemizdeki bilim kadınlarının bilimsel çalışmalara teşvik edilmesi maksadıyla verilmekte olan burs kapsamında Dr. Öğr. Üyesi Sündüs Erbaş Çakmak 50.000 TL araştırma bursu desteği almaya hak kazandı.

 

Başarısından ötürü Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi olarak Dr. Öğr. Üyesi Sündüs Erbaş Çakmak hocamızı tebrik ediyoruz.