Kariyer Merkezi

Kariyer Merkezi

Kariyer Merkezi, öğrencilerimizin bireysel gelişimlerini arttırmaları, kendileri ve toplum için değer yaratan bireyler olarak gelişmeleri için fırsatlar sunan bir merkez olma amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.
 

Farklı sektörlerden kuruluşları bir araya getiren tanıtım toplantıları düzenleyerek, öğrencilerin ve mezunların çeşitli iş kolları, iş alanları ve mesleklerdeki kariyer olanakları ile ilgili bilgi edinmelerini sağlamak amaçlanmaktadır.
Farklı sektörlerden işadamı, yönetici, uzman vb. kişiler ile öğrenci ve mezunları bir araya getiren seminerler ve konferanslar düzenlenmektedir. Bu etkinliklerde firma temsilcileri, çalıştıkları iş alanlarını tanıtarak iş yaşamının beklentilerini anlatmakta, meslek seçimi ile ilgili bilgiler vermekte ve tavsiyelerde bulunmaktadırlar.

 

Öğrencilerimize iş arayışlarına başlarken görüşmelere hazırlık, işe başvuru, özgeçmiş hazırlama, kariyer hedeflerini belirleme konularında destek verilmektedir.

 

Öğrencilerimize sektörlerdeki staj programları ve yarı zamanlı iş olanakları duyurulmaktadır.

 

Mezunlar için piyasadaki iş olanakları araştırılarak, personel talebinde bulunan kuruluşlarla bu talebe cevap verebilecek mezun adayları arasında iletişim kurulmaktadır.     
 

Kıvanç BİLECEN

Doç. Dr. Kıvanç BİLECEN
Kariyer Merkezi Direktör V.

Telefon: (332) 2235442
E-Posta:  kivanc.bilecen@gidatarim.edu.tr

Merkez  Ulaşım ve İletişim Bilgileri:

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi
Dedekorkut Mah. Beyşehir Cd. No:9  
Merkez Bina, Oda No: MB320
42090 Konya