Öğrencilerimiz Ekonomi Alanında Ülkemizin Önemli Kongrelerinden Olan 22. Uluslararası İktisat Öğrencileri Kongresi’nde Ödül Kazandı

Ege Üniversitesi'nin düzenlediği ve bu yıl 22.'si düzenlenen Uluslararası İktisat Öğrencileri Kongresi'ne 3 bildiri ile katılan Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi İktisadi ve İdari Programlar öğrencilerimiz geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da kongreden ödülle döndü.

 

Bu yılki teması “Dünya ve Türkiye Ekonomisinde Güncel Gelişmeler” olan ve 1998 yılından bu yana düzenlenen kongrede Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi öğrencilerimiz Hafize Ayan ve Şevval Buse Sarıman "Effects of Trade Wars on Import and Export: The Case of United States, China and Turkey”, Abdullah Alemdar, Ali Fuat Tecim ve Enis Mert Kiriş “E-Commerce Comparison Between Turkey and USA, New Trends” ve Merve Yağlıcı ve İrem Mine Güler (Araştırma Görevlimiz Mustafa Özsarı'yla birlikte) “The Impact of English as a Language of Instruction on Educational Satisfaction and Success of University Students” başlıklı 3 adet bildiri sundu.

 

Kongre'de  İzmir Ticaret Borsası, Türkiye Ekonomi Kurumu, Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği ve EDCON Yurtdışı Eğitim ve Pearson Test en iyi bildirilere ödül verdi. 30’un üzerinde üniversiteden 97 adet bildiri arasından, öğrencilerimiz Merve Yağlıcı, İrem Mine Güler ve Araştırma Görevlimiz Mustafa Özsarı'nın “The Impact of English as a Language of Instruction on Educational Satisfaction and Success of University Students” başlıklı bildirisi EDCON Yurtdışı Eğitim ve Pearson Test tarafından verilen ödüle layık görüldü. Geçtiğimiz yıl aynı kongrede Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği ödülünü alan öğrencilerimiz bu yıl da ödül alarak üst üste iki yıl ekonomi alanında ülkemizin önde gelen kongrelerinden birinde ödüle layık görülmüş oldu.

 

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi olarak başarılarından dolayı öğrencilerimiz Merve Yağlıcı ve İrem Mİne Güler'i ve Araştırma Görevlimiz Mustafa Özsarı'yı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.