Üniversitemiz Bünyesindeki Tohum ve Bitki Sağlığı Kliniği Hizmete Açıldı

Üniversitemiz Bünyesindeki Tohum ve Bitki Sağlığı Kliniği Hizmete Açıldı Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi bünyesindeki Tohum ve Bitki Sağlığı Kliniği PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ramazan Erkoyuncu’nun tarafından hizmete açıldı.

Üniversitemiz konferans salonundaki açılış töreninde konuşan KGTÜ Danışmanı ve Kliniğin kurucusu Prof. Dr. Kubilay Kurtuluş Baştaş; bitki sağlığının, sürdürülebilir tarım ve ormancılığın yanında biyoçeşitliliğin ve eko-sistemin korunmasının küresel bir önem arz ediyor.” dedi.

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu ise kliniğin açılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, "Bitkideki her türlü hastalığı araştırmak, çiftçilerin uğraştığı hastalıklara çözüm bulmak için açılan bu klinik sayesinde umuyorum ki sorunları çözebiliriz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından kliniğin açılışı kurdele kesilerek yapıldı. Başkan Sayın Ramazan Erkoyuncu, kliniği gezerek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Programa, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Turan, Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Mehmet Kılıç, Mütevelli Heyeti Üyeleri, Anadolu Birlik Holding Yöneticileri, Konya Seker Yöneticileri katılım sağladı.