"5Ü1K Konya Üniversiteleri Kariyer Fuarı 24" Gerçekleşti

 
Üniversitemizin de paydaşı olduğu, Konya’daki üniversitelerin iş birliği “5Ü1K Konya Üniversiteleri Kariyer Fuarı 24” Konya Üniversiteleri yöneticileri, Konya’nın önde gelen firmaları ve öğrencilerin katılımı ile Konya Valiliği koordinasyonunda KTO Karatay Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti.
 

“5Ü1K Konya Üniversiteleri Kariyer Fuarı 24” açılış programına Konya Gıda ve Tarım üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol TURAN, KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Ramazan Biberci, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Ortaç, Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Birekul, Konya Organize Sanayi Bölgesi ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurul Başkanı Memiş Kütükçü, Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı​ (KOP) Dr. Murat Karakoyunlu, Konya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılı, Konya Sanayi Odası Başkan Yrd. Ömer Faruk İyibildiren, Konya İŞKUR İl Müdürü Emrah Keleş ile birçok kurum ve kuruluş müdürü, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. 
 

Ev sahibi olarak programın açılış konuşmasını gerçekleştiren KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç, “Konya Valiliği, Konya'daki üniversitelerimiz, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Konya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünün katkılarıyla, üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenen fuarımız, öğrenci ve mezunlarımızın iş dünyasını yakından tanımaları, sektör temsilcileriyle doğrudan iletişim kurarak güncel gelişmeleri takip etmeleri, staj ve iş imkanlarını değerlendirmeleri için önemli bir fırsat. Bu fuarda Konya’mızın birbirinden değerli firma ve kurumları, öğrencilerimizle bir araya geliyor, bu vesileyle tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
 
Açılış töreninde Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol TURAN ; " Öğrenci ve mezunlarımızın iş dünyası ile iletişime geçmelerinin, iş ve staj imkanlarının değerlendirmelerinin en önemli alanı kariyer fuarlarıdır." diyerek öğrencilere önemli bilgier verdi.