Kapsül Kurultay Model Uydu Takımımız TEKNOFEST 2022 Kapsamında Düzenlenen TÜRKSAT Model Uydu Yarışmasında Finale Kaldı

Kapsül Kurultay Model Uydu Takımımız TEKNOFEST 2022 Kapsamında Düzenlenen TÜRKSAT Model Uydu Yarışmasında Finale Kaldı TEKNOFEST 2022 kapsamında düzenlenen TÜRKSAT Model Uydu Yarışmasına katılan Kapsül Kurultay Model Uydu takımımız uydu değerlendirmeler sonucunda finale kalma başarısını gösterdi. Kapsül Kurultay Model Uydu Takımımız Bilgisayar Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerimizden öğrencilerimiz Sefa Emre Başkaya, Taha Nebi Kumru, Muhammet Turan Polat ve Betül Altunel’den oluşuyor. Takımımız, tasarımlarının tüm detaylarını kendi araştırmaları ve bilgileri ile özgün bir biçimde gerçekleştirirken devre tasarımları ve yazılımları yerlilik ve millilik ilkesine uygun olarak tasarlanmış olup yine takımımıza aittir.

Yarışmaya katılan uydular 700 metre mesafeye kadar yükseltilerek serbest düşüşe bırakılacak, bu düşüş sırasında uçuş kontrol sistemleri devreye girerek uyduyu kontrollü bir iniş sürecine sokarken uydu aynı anda hem veri toplayacak hem veri iletişimi kuracak hem de aktarılan bilgileri kaydedecektir.

Takım Bilgisi
Sefa Emre Başkaya (Takım Lideri): Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü 3. sınıf öğrencisi. Takımdaki görevi mekanik ve elektronik haberleşme sistemleriyle ilgilidir.

Talha Nebi Kumru (Takım Üyesi): Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisi. Takımdaki görevi elektronik haberleşme ve yazılım üzerinedir.

Muhammet Turan Polat (Takım Üyesi): Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisi. Takımdaki görevi mekanik ve aerodinamik ile ilgilidir.

Betül Altunel (Takım Üyesi): Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisi. Takımdaki görevi yazılım üzerinedir.