Şeker Pancarını Konu Alan Projeleri ile TÜBİTAK Öğrenci Projeleri Yarışması Gıda ve Tarım Alanında Türkiye Birincisi Olan Öğrencilerimiz Ödüllerini TEKNOFEST’de Sayın Cumhurbaşkanımızın Elinden Aldılar

Şeker Pancarını Konu Alan Projeleri ile TÜBİTAK Öğrenci Projeleri Yarışması Gıda ve Tarım Alanında Türkiye Birincisi Olan Öğrencilerimiz Ödüllerini TEKNOFEST’de Sayın Cumhurbaşkanımızın Elinden Aldılar Bu yıl 5. si Karadeniz’de düzenlenen Dünyanın En Büyük Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2022’de TÜBİTAK Üniversiteler Arası Proje Yarışmaları Gıda ve Tarım Kategorisinde Türkiye Birincisi olan öğrencilerimiz Mahmut Çetin, Basri Samet Boylu ve Mehmet Bal ödüllerini Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldılar.

Akademik Danışmanlığını Dr. Öğr. Üyesi Zafer Arıcan’ın yaptığı ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencilerimiz Mahmut Çetin, Basri Samet Boylu ve Mehmet Bal’dan oluşan Tarus Takımı, "Tarbot II - Yabani Ot Tespit ve Çapalama Robotu" projesi ile tüm aşamaları başarı ile geçerek Gıda ve Tarım kategorisinde Türkiye Birinciliğine hak kazandılar.

Otonom bir şekilde hareket edebilen ve şeker pancarı ile yabancı otları makine öğrenmesi yöntemleri ile tespit ederek, özgün çapalama mekanizması ile ayıklamayı gerçekleştirecek bir tarım robotu geliştiren öğrencilerimiz ödüllerini TEKNOFEST 2022’de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı ödül töreninde aldılar.

Öğrencilerimizi ve danışmanlarını tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.