Uluslararası İlişkiler ve Erasmus Koordinatörümüz Gülsüm Mezgel Yartaş’ın Koordinatörlüğünü Yaptığı Uluslararası “Rationalization” Projesi T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı Tarafından Desteklenmeye Hak Kazandı

Uluslararası İlişkiler ve Erasmus Koordinatörümüz Gülsüm Mezgel Yartaş’ın Koordinatörlüğünü Yaptığı Uluslararası “Rationalization” Projesi T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı Tarafından Desteklenmeye Hak Kazandı Uluslararası İlişkiler ve Erasmus Koordinatörümüz Gülsüm Mezgel Yartaş’ın 2020 yılı teklif çağrısı dönemi Erasmus+ Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar Dijital Eğitime Hazırlık (KA226-VET) faaliyeti kapsamında hazırladığı uluslararası “Rationalization” projesi T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenmeye hak kazandı.

Yurtdışından çiftçi kuruluşlarının ortak olduğu hayvancılık ve hayvan yemi ekimi ile uğraşan çiftçilerimizin yem rasyonu hazırlamalarına katkı sağlamak, aynı zamanda çiftçilerimizin bu alanda dijital ve uluslararası imkanlardan faydalanabilmeleri amacıyla, Proje Koordinatörü Gülsüm Mezgel Yartaş’ın Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Veteriner Hekimi Sayın Mehmet Şenarslan’la birlikte hazırladıkları “Rationalization” başlıklı Uluslararası Erasmus+ KA226 Projesi desteklenmeye hak kazanmıştır.

Çalışmalarından dolayı koordinatörümüzü tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Proje Koordinatörü: Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi
Proje Ortakları:
Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü
Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü
Vıtale Tecnologıe Comunıcazıone – İtalya
Asocıacıón Agrarıa De Jóvenes Agrıcultores – İspanya
DEULA-Nienburg GmbH – Almanya
DTC Dairy Training Center Patners bv – Hollanda

Proje Konusu: Proje kapsamında; yem rasyonu ve rasyonla ilgili oluşturulacak digital platformlardan faydalanma konularında ülkemizden ve yurt dışından uzmanlar ile ulusal ve uluslararası kongre, konferans ve eğitimler düzenlenecektir.

Proje çıktısı olarak dijital rasyon hazırlama uygulaması, çiftçilerimizin üye olup kendi giriş bilgileri ile rasyon hazırlama ve daha fazlasını bulabilecekleri internet sitesi, bilimsel yayınlar ve eğitim çıktıları oluşturulacaktır.

Proje Süresi: Proje uygulama süresi 24 ay olup üniversitemiz uluslararası ilişkiler koordinatörlüğü tarafından yönetilecektir.