Rektörümüz Prof. Dr. Behiç Coşkun’un 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Rektörümüz Prof. Dr. Behiç Coşkun’un 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı Hain darbe girişiminin bastırılmasının 6. yılını kutluyoruz. İnsanların dini duygularını, zaaflarını, mağduriyetlerini, yoksulluklarını kullanan emperyalist güçlerin maşası FETÖ örgütü, tarihimizin belki de en sinsi, en planlı, en hazırlıklı darbe kalkışmasında bulunmuş ve ülkemiz önemli bir badire atlatmıştır.

Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli ve korkusuzca duruşu, yıllarca FETÖ’nün yıldırma, yıpratma ve iftiralarına karşı duran güvenlik güçlerimiz içerisinde yer alan bazı ferasetli yöneticilerin uyanık tutumları ve Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyan milyonlarca vatandaşımızın ölümü göze alarak sokaklara inmesi ve darbecilere göğüslerini siper etmesi sonucu darbe girişimi bastırılmış ve hainlere gerekli ders verilmiştir.

Her yıl kutladığımız 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde, bundan sonra da benzer girişimlerin olabileceği ve düşmanın uyumadığı bilinci ile hareket etmek gerekmektedir. Din istismarcısı, güya insan hakları savunucusu ya da içinde bulunduğumuz ekonomik durumu bahane ederek insanlarımızı kendi emelleri doğrultusuna kullanabilecek benzer yapıların olabileceğini unutmamak gerekir.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle altı yıl önce canlarını feda eden kahramanlarımıza ve vatanımızın kurtuluşu ve ülkemizin selameti için mücadele etmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.