Kapsül Kurultay Model Uydu Takımımız TEKNOFEST 2022’de Planlama ve Organizasyon Aşamasını Başarıyla Geçti

Kapsül Kurultay Model Uydu Takımımız TEKNOFEST 2022’de Planlama ve Organizasyon Aşamasını Başarıyla Geçti Teknofest Model Uydu Yarışmasına katılan Kapsül Kurultay Model Uydu takımımız uydu tasarım sürecindeki POR (Planlama ve Organizasyon) aşamasını 78 puanla başarılı bir şekilde geçti. Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümümüzden Dr. Öğr. Üyesi Burak Yılmaz’ın takım danışmanı olduğu ekibimizde Bilgisayar Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerimizden öğrencilerimiz Sefa Emre Başkaya, Taha Nebi Kumru, Muhammet Turan Polat ve Betül Altunel yer alıyor. Takımımız, tasarımlarının tüm detaylarını kendi araştırmaları ve bilgileri ile özgün bir biçimde gerçekleştirirken devre tasarımları ve yazılımları yerlilik ve millilik ilkesine uygun olarak tasarlanmış olup takımımıza aittir.

Yarışmaya katılan uydular 700 metre mesafeye kadar yükseltilerek serbest düşüşe bırakılacak, bu düşüş sırasında uçuş kontrol sistemleri devreye girerek uyduyu kontrollü bir iniş sürecine sokarken uydu aynı anda hem veri toplayacak hem veri iletişimi kuracak hem de aktarılan bilgileri kaydedecektir.

Takım Bilgisi
Sefa Emre Başkaya (Takım Lideri): Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü 3. sınıf öğrencisi. Takımdaki görevi mekanik ve elektronik haberleşme sistemleriyle ilgilidir.

Talha Nebi Kumru (Takım Üyesi): Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisi. Takımdaki görevi elektronik haberleşme ve yazılım üzerinedir.

Muhammet Turan Polat (Takım Üyesi): Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisi. Takımdaki görevi mekanik ve aerodinamik ile ilgilidir.

Betül Altunel (Takım Üyesi): Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisi. Takımdaki görevi yazılım üzerinedir.